Cinsel ilişki sırasında orgazm türleri

Cinsel ilişki sırasında orgazm türleri
Orgazm, Bağdat Caddesi escort bayanla cinsel ilişkinin en doruk noktasıdır ve mastürbasyon, penetrasyon veya bizi cinsel olarak heyecanlandıran diğer etkinlikler yoluyla cinsel ilişki sırasında farklı vücut uyarıları yoluyla biriken gerilimin ürettiği ani bir boşalma olarak tanımlanır.

Cinsel uyarım vücudumuzun belirli bir bölgesinde olmak zorunda değildir ve bu nedenle aşağıdaki kadın orgazm türlerini ayırt edebiliriz:

Clitorian Climax: En yaygın olanlardan biridir. Klitoris, böylece sekiz binden fazla sinir uçlarını olması ulaşan kadın vücudunun çok hassas bir organdır mastürbasyon yoluyla kendiniz ya da eşiniz yoluyla, seks o yoğun noktaya ulaşabilir.

Vajinal orgazm: ulaşılması en zor olanlardan biridir . Bunu başarmak için, penetrasyon veya mastürbasyon yoluyla iyi bir uyarım olduğunu bilmem gerekir. Ancak, çok az insan bu cinsel doruğa ulaşır. Erkekler söz konusu olduğunda, bu tür doruk noktası geleneksel olarak adlandırılacak veya penetrasyon ve/veya mastürbasyon yoluyla sadece penisin uyarılmasından oluşacaktır.

Karışık cinsel doruk: En yoğun olanıdır, çünkü uyarı vajina ve klitoriste aynı anda gerçekleşir. Erkekte buna tam orgazm denir ve hem penisi hem de testisleri aynı anda uyarmaktan oluşur.

Anal orgazm: Klitoris gibi anüs de birçok sinir ucunun bulunduğu bir alandır, bu nedenle cinsel deneyim çok yoğun olabilir. Ancak bu tür bir orgazma ulaşmak sabır, pratik ve gerekli cinsel araçları (kayganlaştırıcılar, anal tıkaçlar vb.) gerektirir.